Jeugdclub ’T Verzet en De Meerpaal organiseren wereldrecordpoging tegelijkertijd een drankje inschenken: “Het leeft bij de mensen”

De organisatie van de wereldrecorpoging. Matthias Desmedt staat in het midden en Jasper Merlevede rechts. (foto JHO)
Joachim Hoste
Joachim Hoste Medewerker KW

Op zaterdag 13 december organiseren jeugdclub ’T Verzet en De Meerpaal een poging om het wereldrecord ‘tegelijkertijd een drankje in te schenken’ in Knokke-Heist te verbreken. Er zullen minstens 546 inschenkers moeten meedoen om het staande record te overtreffen. In Japan schonken in juli namelijk 545 mensen hun glas vol.

“De Meerpaal had dit idee al drie jaar geleden, toen braken ze het record Belgisch record toogzitten door 55 uur op een barkruk te zitten. We zijn op het idee van ‘tegelijkertijd drank inschenken’ gekomen toen we op zoek gingen naar een nieuw record voor dit jaar”, legt Jasper Merlevede (22) van ’T Verzet uit. De recordpoging vindt plaats tijdens de 100 uur dat ’T Verzet voortdurend open is ten voordele van De Warmste Week. Dat volgt op de 72 uur die De Meerpaal in 2023 geopend was.

Broer Aaron

“Ik heb in september vorig jaar de boeken van het café neergelegd omdat het pand niet meer oké was. Dan ben ik een ander pad als visser ingeslagen, maar in mei is mijn broer Aaron overleden. Hij was de drijvende kracht achter het goede doel. Door hem zijn we ook gestart met 72 uur open te zijn. Als 72 uur lukt, dan kan 100 uur ook”, zei hij toen. “We wilden ons als vriendengroep engageren en zochten een plek. We zijn uitgekomen bij de locatie van ’T Verzet”, legt Matthias Desmedt (31), die café De Meerpaal uitbaatte, uit.

Kwinkslag

“Of we het record kunnen breken is nog moeilijk te zeggen. Al leeft het alleszins wel. Er wordt heel wat over gesproken”, merkt Jasper op. “Tijdens het evenement zelf moeten we handtekeningen verzamelen. Die sturen we daarna op naar Guinness.”

“Tijdens het evenement moeten we handtekeningen verzamelen. Die sturen we daarna op naar Guinness”

Het is dus nog aan de bierliefhebber om te bewijzen dat het wereldrecord wel degelijk te behalen valt. De keuze van drank is namelijk Duvel. “Dat bier is een kwinkslag naar Aaron. Hij was een fervent Duvel-drinker”, vertelt zijn broer Matthias. (JHO)

Wie zelf wil meehelpen om het record te verbreken kan om 17.30 uur bij jeugdclub ’T Verzet deelnemen. Meer informatie en updates vind je op het Facebookevenement.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise