Op zaterdag 19 en zondag 20 oktober kunnen kunstliefhebbers een bezoekje brengen aan Ateljee44 in Mivalti. Zij zetten de deuren van hun creatieve werkplaats gedurende een weekend open ter gelegenheid van Buren bij Kunstenaars.
“Eigenlijk doen we met Mivalti al meerdere jaren mee met Buren bij Kunstenaars, maar dan niet met ons Ateljee44”, legt begeleider Jan Baeke uit. “Wel deden we dat in samenwerking met de Tieltse fotoclub Gamma. Mensen met een verstandelijke beperking gaan mee met de fotografen op pad en nemen foto’s. Achteraf komen we dan samen met de fotografen en kiezen we daar de beste foto’s uit. Die foto’s worden dan tentoongesteld in Huis Tabor in de Kortrijkstraat in Tielt. Ook dit jaar hebben we weer dezelfde samenwerking met de fotoclub.”
Soms zes keer per week
Dit jaar zal het echter de laatste keer zijn dat Buren bij Kunstenaars enkel in West-Vlaanderen zal plaatsvinden. Het concept zal volgend jaar wat aangepast worden. “Daarom vond ik het hoog tijd dat ook Ateljee44 eens meedeed. In ons ateljee komen mensen met een verstandelijke beperking kunstwerken maken. Sommigen komen tot zes keer per week. Tijdens Buren bij Kunstenaars zetten wij de deuren van ons ateljee open. Bezoekers zullen de kunstenaars live aan het werk zien in verschillende disciplines. Denk maar aan tekenen, schilderen, klei, textiel, installatiekunst… Uiteraard zullen er ook heel veel kunstwerkjes tentoongesteld worden.”
Het is de bedoeling dat ze zelf hun beeldtaal leren ontwikkelen. Heel vaak komen ze met fantastische voorstellen
Tijdens het ateljee probeert Jan de kunstenaars zo weinig mogelijk aan te sturen. “Het is de bedoeling dat ze zelf hun beeldtaal leren ontwikkelen. Heel vaak komen ze met fantastische voorstellen. Sinds dit jaar hebben we ook een samenwerking met de kunstacademie van Tielt. Twee keer per week komt Tuur Delodder, docent in de academie, naar ons Ateljee44 om samen met onze mensen werkjes te maken. Naast Ateljee44 en de fototentoonstelling in Huis Tabor zullen er tijdens Buren bij Kunstenaars ook nog werkjes van onze mensen te bezichtigen zijn bij kunstenaar David Dekeuckelaere in Oostrozebeke.”
Eigen Artotheek
Met de deelname van Ateljee44 aan Buren bij Kunstenaars willen ze graag ook wat reclame maken voor de Artotheek in de Bruggestraat in Tielt. “Daar kan men de kunstwerkjes, die in Ateljee44 gemaakt worden, lenen volgens het principe zoals dat in een bibliotheek gebeurt. Mensen kunnen een lidkaart kopen van 25 euro en kunnen dan voor maximaal zes maanden een werkje ontlenen. Heel soms zijn er ook werkjes te koop. De Artotheek wordt opengehouden door vrijwilligers op woensdag en donderdag van 16 tot 18 uur en op zaterdag van 10 tot 12 uur. Bovendien wil ik meegeven dat we bezig zijn met een online catalogus, waar je alle werkjes zal kunnen zien. Die kan je vinden via www.artotheek44.be“, vult Jan aan.
(SDT)
Buren bij Kunstenaars in Ateljee44 kan je gratis bezoeken op zaterdag 19 en zondag 20 oktober, telkens van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. De toegang naar de gebouwen van Mivalti in de Gruuthusestraat in Tielt bevindt zich tussen huisnummers 22 en 26, maar alles zal duidelijk met pijltjes aangeduid zijn. p>