Amuzang uit Tielt brengt met ‘Leef!’ concert vol meezingers

Het koninklijk koor van de parochie Sint-Jozef Werkman is er klaar voor. © LDW
Redactie KW

Op zaterdag 19 en zondag 20 oktober staat het koninklijk koor Amuzang in de Sint-Jozefskerk in Tielt voor het concert ‘Leef!’. Ze krijgen als speciale gast accordeonspeelster Sandra Mollin over de vloer. Wie houdt van een optreden vol afwisseling in fijne songs zal zeker kunnen genieten van dit koor.

Amuzang is het koninklijk koor van de parochie Sint-Jozef Werkman in Tielt. Het koor staat onder leiding van Rik Stevens. “Je kan Amuzang wel een uniek kerkkoor noemen, want we brengen zeker niet enkel kerkmuziek”, licht de dirigent toe. “We willen zingen om ons te amuseren. Er is zoveel mooie muziek, dus enkel een liturgisch programma brengen, zou een beperkte optie zijn. Intussen telt ons koor 58 leden. Na elk concert komen er zelfs leden bij. Heel bijzonder in een tijd waarin veel koren met een ledentekort kampen.”

Verrassing

Het concert kreeg dit keer de titel Leef! mee, naar het gelijknamige populaire lied van André Hazes. “Onze koorleden zijn erg enthousiast over de gekozen liederen. We willen echter niet te veel verklappen over ons programma. Er zullen ook geen programmaboekjes zijn, om ons publiek echt te verrassen. Maar mensen die graag eens meezingen, zullen ook aan hun trekken komen. Ze mogen zich verwachten aan een glimlach, kippenvel én het dak dat eraf zal gaan.”

Accordeoniste Sandra Mollin, docente accordeon aan de Tieltse academie voor muziek en woord, komt langs als special guest. “Ook zij brengt muziek die mensen meteen zullen herkennen.”

Getuigenissen

De presentatie van het concert is in handen van Rudi Ailliet, de regie wordt verzorgd door Stefaan De Cloet. Voor de instrumentale begeleiding staan Tom Hoornaert op piano, Sandy Vandendriessche op basgitaar en Bart Langeraet op de drums in. “Daarnaast mag ons publiek zich ook aan twee getuigenissen verwachten. Enerzijds komt Leander Verdievel, de man achter Gevoel voor Tumor, vertellen over de adoptie van kinderen. Severine Van Compernolle vertelt dan weer het verhaal van de wandelclub De Wandelteefjes.”

Praktisch

Op zaterdag 19 oktober start het koor om 20 uur met zingen, op zondag 20 oktober is dat om 16 uur. “Omwille van de veiligheid kunnen we op beide concerten niet meer dan 300 toeschouwers toelaten”, geeft Rik nog mee. “We raden iedereen dus aan om tijdig kaarten te bestellen als je erbij wil zijn. We zullen er trouwens ook voor zorgen dat ons koor heel zichtbaar zal zijn voor iedereen uit het publiek. Parkeren kan dan weer op de parking van Colruyt.”

Kaarten kosten 10 euro en zijn te verkrijgen bij alle leden of bij Lena Vanluchene via 051 40 33 85, lena.vanluchene@telenet.be. Bestellen kan ook via stevensrik@hotmail.com.

(LDW)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise