Veelpleger (40) ontsnapt aan nieuwe straf op uitpuilend strafblad

De rechtbank van Veurne. (foto JH)
Redactie KW

Een 40-jarige man uit Veurne heeft zijn uitpuilende strafblad niet nog eens vergroot in de rechtbank van Veurne. J.V. riskeerde zes maanden cel voor de diefstal van een fiets en vishengel, maar kreeg de opslorping met een eerdere straf. 

Op 24 april ging de 40-jarige J.V. op bezoek bij een vriend in Veurne en zag hij langs straat de elektrische fiets van R. staan. Die wou hij ‘lenen’, waarna hij met de tweewieler verdween. De fiets liet hij na enige tijd beschadigd achter in Alveringem waarna hij de batterij achterliet bij een vriend, in de veronderstelling dat die wel terecht zou komen. Vreemde feiten, maar typerend voor J.V. Hij stal immers een dag later ook een vishengel.

Zwerversbestaan

J.V.  heeft een uitpuilend strafblad en riskeerde opnieuw zes maanden cel en 400 euro boete. “Het zijn altijd van die kleine feiten”, vond zijn advocaat. “Probleem was dat J.V. een soort zwerversbestaan leidde en pas sinds september een eigen woonst heeft. Nu hij opnieuw in de cel zit riskeert hij een cumul van straffen voor allerlei kleine zaken. Dat willen we vermijden.” De rechter legde uiteindelijk geen nieuwe straf op, maar verleende hem de opslorping met een eerder opgelegde straf. (JH)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise