Alcoholslot voor huisarts na zesde veroordeling voor alcoholintoxicatie: “Stervende patiënt bood me nog laatste taartje en wijntje aan”

Redactie KW

Een 54-jarige huisarts van een Roeselaarse huisartsenpraktijk zal een jaar lang enkel met een auto met een alcoholslot mogen rondrijden. Het gevolg van een zesde veroordeling voor alcohol achter het stuur. “Je empathie tonen kan ook zonder alcohol”, vond de politierechter.

Op 6 september 2024 had de huisarts er net een laatste bezoek aan een patiënte opzitten. De vrouw zou ’s anderendaags euthanasie krijgen. “Ze had nog een laatste taartje gehaald en bood me een laatste wijntje aan. Het was heel emotioneel”, aldus de huisarts. Na het bezoek flitste een mobiele flitswagen zijn voertuig aan 62 kilometer per uur, waar slechts 50 kilometer per uur was toegelaten.

Alcoholgeur

De huisarts merkte de flits op, maakte rechtsomkeer, stopte aan de flitswagen en vroeg de agent of hij daadwerkelijk geflitst was. De agent merkte een duidelijke alcoholgeur op en deed de huisarts blazen. Resultaat: 1,1 promille. En dat was niet voor het eerst, want hij liep al vijf eerdere veroordelingen voor alcoholintoxicatie op.

“Verstandige mensen nemen soms ook domme beslissingen”, stelde advocaat Thomas Bailleul vast. “Maar uit 2 PEth-testen blijkt dat er geen sprake is van overmatig alcoholgebruik of een alcoholprobleem. Hij is nog perfect rijgeschikt.”

Euthanasie

Daar zette de openbare aanklager na vijf eerdere veroordelingen immers een vraagteken bij. “Die dag was emotioneel zeer beladen”, aldus de huisarts. “Ik kwam net van een bezoek bij een patiënte die ’s anderendaags euthanasie zou krijgen. Ze bood me nog een laatste taartje en wijntje aan. Ik kon dat niet weigeren.”

Daar was de politierechter het niet mee eens. “Je kan je empathie ook tonen zonder alcohol”, vond ze. “De dag van vandaag drinkt men geen alcohol meer uit beleefdheid. Iedereen zal dat begrijpen als een dokter in functie alcohol weigert.”

De politierechter legde de huisarts een alcoholslot voor 1 jaar op, een totaal rijverbod van 1 maand en een boete van 800 euro. Vooraleer hij na zijn rijverbod opnieuw achter het stuur mag kruipen, zal hij eerst moeten slagen voor een medisch en psychologisch onderzoek. (LSi)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise