Groot vuurwerk barst los boven gesloten kerstmarkt, politie komt verkeer tegenhouden

De politie sloot de omgeving uit veiligheid af. (foto TP)
Redactie KW

Even voor en na middernacht brak een groot vuurwerk los boven de Ieperse kerstmarkt die op dat moment al gesloten was. De politie moest het verkeer komen tegenhouden voor de veiligheid.

Bommetjes en andere projectielen belandden even voor middernacht onder wagens die over de Ieperse Grote Markt reden ter hoogte van het kruispunt met de D’hondtstraat. Enkele ploegen van politiezone Arro Ieper kwamen ter plaatse om een deel van de Grote Markt af te sluiten voor het verkeer tussen de kruispunten met de Menenstraat en de Rijselstraat om alles zo veilig mogelijk te laten verlopen.

De vuurwerkpijlen werden gericht naar de kerstmarkt die tegen dat uur al gesloten was. Tijdens dit vuurwerk waren ook op andere plekken in de binnenstad knallen te horen, af en toe gevolgd door alarmsignalen van auto’s die afgingen. Op de Grote Markt begonnen jongeren op een bepaald moment bommetjes te gooien naar mekaar, maar dat leek te verlopen zonder incidenten. In Ieper is het verboden om vuurwerk af te steken met uitzondering voor oudjaar tussen 23.30 uur en 1 uur. (TP)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise