Tien jaar cel voor foltering en ontvoering naar Disneyland: 23-jarige Syriër uit Brugge gaat in cassatieberoep

Redactie KW

Een 23-jarige Syriër uit Brugge tekent cassatieberoep aan tegen zijn veroordeling voor voor de foltering, vernederende mishandeling en verkrachting van zijn ex-vriendin. Saman M. probeerde tot drie maal toe het meisje te wurgen.

De 23-jarige Syriër Saman M. werd in oktober door het hof van beroep in Gent veroordeeld tot tien jaar cel. Op 18 juni 2023 stal de man de sleutels van het appartement van zijn ex-vriendin. Terwijl ze lag te slapen, drong hij bij haar binnen. Toen ze werd gewekt, werd ze tot bloedens toe in het gezicht geslagen. Ze werd tot drie keer toe gewurgd tot ze telkens het bewustzijn verloor.

Toch oordeelde het hof dat er geen sprake was van poging moord of doodslag omdat hij telkens zei ‘Ik ben nog niet klaar met u’, waardoor het hof oordeelde dat er geen sprake was van intentie tot doden. Wel veroordeelde het hof hem voor foltering en onmenselijke behandeling. De vrouw werd met het hoofd in het toilet gestoken, werd verplicht zijn schoenen proper te likken, ze kreeg een leiband om en moest hondenbrokken eten.

Ontvoering naar Disneyland

Terwijl hij facetimede met haar vermeende minnaars, werd ze verplicht hem oraal te bevredigen. Daarna nam M. zijn ex onder dwang mee naar Disneyland in Parijs, waar hij haar in de hotelkamer wurgde, verkrachtte, mishandelde en met de dood bedreigde. “Say goodbye to the world.”

Zijn advocaat meent nu dat een veroordeling tot foltering én onmenselijke behandeling nooit ter zelfdertijd kan. Daarom tekende hij cassatie aan. In tussentijd blijft de man wel in de cel. (OSM)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise