Slachtoffer (40) buiten levensgevaar na steekpartij in Oostende, dader nog voortvluchtig

Het centrum van Oostende is maandagmiddag opgeschrikt door een steekpartij. In de Langestraat werd een man neergestoken, waarop de verdachte wegvluchtte. © MM
Redactie KW

In het onderzoek naar de steekpartij van maandagnamiddag in Oostende kon de dader nog niet gevat worden. Dat bevestigt het parket van West-Vlaanderen, afdeling Brugge. Kort na de feiten werd wel een 57-jarige man opgepakt, maar die mocht ondertussen beschikken.

De feiten speelden zich maandag kort voor 16 uur af in de buurt van de Langestraat en de Platformstraat. Bij het incident waren volgens de politie minstens twee mensen betrokken. Een 40-jarige man uit Nieuwpoort kreeg enkele messteken en werd met levensbedreigende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. De toestand van het slachtoffer is ondertussen wel stabiel.

Een motorrijder van de politiezone Oostende kon vrij kort na de feiten een 57-jarige man oppakken. Zijn betrokkenheid in het verhaal wordt verder onderzocht, maar de man heeft volgens de eerste vaststellingen zelf geen messteken toegebracht. In die omstandigheden besliste het parket dat hij na verhoor mocht beschikken.

Drugsmilieu

De eigenlijke dader van de steekpartij wordt nog steeds opgespoord. Het parket vorderde een onderzoeksrechter voor feiten van poging tot doodslag. Mogelijk speelde het incident zich af binnen het drugsmilieu, maar over de precieze aanleiding doen politie en parket geen uitspraken. (MM/Belga)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise