Man die in dronken toestand kruisband agent scheurde wil in berope wegkomen zonder straf

Redactie KW

Een twintiger N. N. uit De Haan vraagt in beroep opschorting van straf omdat hij in dronken toestand en onder invloed van cannabis zes agenten beledigde en één agent zijn kruisband scheurde bij zijn arrestatie.

In de zomer van 2024 fietste N. N. in Bredene na een avondje stappen. Intussen had de politie melding gekregen van een ontsnapte asielzoeker uit het asielcentrum. Ze hielden Naïm iets na middernacht tegen om hem te controleren, maar roken onmiddellijk cannabis en alcohol. De man reed zonder lichten en had ook zijn identiteitskaart niet bij. Toen de agenten hem vragen begonnen te stellen, stelde hij zich erg weerspannig op. Hij verweet de mannelijke agenten dat ze ‘jeanetten’ waren en de vrouwelijke verweet hij voor ‘sletten’ en ‘hoeren’. Bovendien maakte hij ook obscene gebaren en geluiden. Toen de agenten hem naar de grond brachten om hem te boeien, scheurde een van de agenten de kruisband van zijn knie.

De man kreeg zes maanden met uitstel onder voorwaarden. Zijn advocate hoopt in beroep op een opschorting onder voorwaarden, zodat hij zijn blanco strafblad kan behouden. “Al sinds zijn vijftiende kampt hij met zware depressies.” Sinds 2022 werd hij geregeld opgenomen in psychiatrische instellingen. “Maar nu loopt het beter. Hij heeft werk, is intussen clean en dus is een blanco strafblad aangewezen om zijn werk te behouden.” De procureur-generaal vindt echter dat er een psychiater moet worden aangesteld om te onderzoeken om de man wel strafwaardig is, vermits hij tussen 2022 en 2025 geregeld voor korte of langere periodes psychiatrisch werd opgenomen. Uitspraak op 14 januari. (OSM)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise