Geen straf meer voor dertiger die directeur van Spermalie in Brugge jarenlang bestookte met dreigmails over geluidsoverlast

Redactie KW

Een 36-jarige Bruggeling heeft van de rechter opschorting van straf gekregen voor belaging. L.E. bestookte de directeur van begeleidingscentrum Spermalie met dreigmails. Bij verstek had hij daar nog zes maanden effectieve celstraf voor gekregen.

De directeur van vzw De Kade diende op 4 februari 2022 bij de politie een klacht in wegens belaging. De man verklaarde hoe hij sinds mei 2021 talrijke e-mails ontving van een buurman van Spermalie, het Brugs begeleidingscentrum voor jongeren met een beperking en onderdeel van vzw De Kade.

Volgens de directeur stelde de buurman, L.E., zich ook verbaal agressief op tegen medewerkers en leveranciers. De beklaagde kreeg meerdere uitnodigingen voor een verzoeningsgesprek, maar hij ging daar niet op in.

Vrachtwagens

De beklaagde stoorde zich naar eigen zeggen aan het lawaai van de vrachtwagens die ‘s ochtends en ‘s avonds kwamen laden en lossen bij Spermalie. Bovendien zouden de voertuigen ook de doorgang versperren. De toon in zijn e-mails werd in de loop der jaren steeds agressiever.

Met beledigende en dreigende taal drong hij erop aan dat de geluidsoverlast in zijn straat zou ophouden. Op 2 februari 2022 klopte E. op het raam van het kantoor van de directeur. Hij daagde hem uit om naar buiten te komen en schold hem de huid vol.

In zijn verhoor verklaarde E. dat hij nooit gehoor kreeg bij Spermalie en niet snapt waarom de voorziening geen andere ingang gebruikt. Hij benadrukte dat de vrachtwagens elke ochtend zijn huis doen daveren en ontkende niet dat zijn mails steeds driester werden.

Het parket stuurde eerst aan op bemiddeling en E. stelde 50 uur dienstverlening voor, maar de man ging daar niet op in. Hij kwam ook niet opdagen voor zijn proces en kreeg eind juni zes maanden effectieve celstraf. Hij tekende evenwel verzet aan waardoor hij een nieuw proces kreeg.

De beklaagde drukte zijn spijt uit en de rechtbank hield rekening met zijn gunstig strafverleden. (AFr)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise