Brugse ‘Nonkel Vies’ (65) ontkent dat hij zijn minderjarige stiefdochter tien jaar lang misbruikte: “Na les seksuele opvoeding kwam het besef”

Redactie KW

Een 65-jarige Bruggeling zou zich tien jaar lang vergrepen hebben aan zijn stiefdochter, die bij aanvang amper vijf jaar oud was. Hij zou ook twee nichtjes betast hebben. Die noemden hem ‘Nonkel Vies’. Nu riskeert O.C. zes jaar effectieve celstraf. Zelf gaat hij voor de vrijspraak. “Het zijn allemaal leugens”, stelde hij.

De bal ging aan het rollen nadat het toen 16-jarige slachtoffer tegenover haar vader aangaf niet naar haar moeder te willen. Ze vertelde hoe haar stiefvader O.C. (65) haar al sinds haar vijfde herhaaldelijk seksueel misbruikte. “Ze keken samen naar porno en hadden orale seks”, stelde Rik Demeyer, de advocaat van het meisje, maandag op het proces voor de Brugse strafrechtbank.

Om het slachtoffer te doen zwijgen zou O.C. haar niet enkel geld hebben toegestopt maar ook hebben bedreigd. “Volgens de deskundige bestaat geen twijfel over de waarheidsgetrouwheid van de verklaringen van mijn cliënte”, stelde Demeyer. “Uit de internetgeschiedenis van de beklaagde blijkt dat hij een bijzonder perverse belangstelling heeft voor stiefdochters.”

Rood kleedje

Het Openbaar Ministerie vroeg maandag zes jaar effectieve celstraf. “Pas na de les seksuele opvoeding besefte het slachtoffer dat ze jarenlang misbruikt werd”, zei de procureur. “Het gebeurde op de slaapkamer, maar ook in de auto of de zetel, toen haar moeder boven zat. Hij kocht zelfs een rood, doorschijnend kleedje voor haar.”

O.C. zou zich wekelijks aan zijn stiefdochter vergrepen hebben en dit van begin 2014 tot het najaar van 2023 wekelijks gebeurd zijn. Op 6 maart 2024 stapte de stiefmoeder van het meisje naar de politie. “Allemaal leugens”, stelde de zestiger. In september 2024 werd hij aangehouden en twee maanden later kwam hij vrij onder elektronisch toezicht.

Twee nichtjes

Verder onderzoek wees uit dat C. ook bij twee nichtjes over de schreef ging. In 2023 stuurde hij een filmpje van hoe hij zichzelf bevredigde naar een toen 15-jarig nichtje, dat hij 20 euro toestopte om te zwijgen. Hij zou het meisje ook betast hebben aan het achterwerk en dat zou hij tussen 2018 en 2021 ook meermaals gedaan hebben bij een ander, verstandelijk beperkt nichtje dat bij aanvang 12 jaar oud was. Zij noemde de beklaagde ‘Nonkel Vies’.

Meester Demeyer wierp op dat er volgens de gerechtsdeskundige geen twijfel bestaat over de waarheidsgetrouwheid van de verklaringen van zijn cliënte. Ook de verklaringen van de nichtjes werden tijdens het onderzoek als geloofwaardig ingeschat.

Erectiestoornissen

Toch ging de verdediging voluit voor de vrijspraak. “Het dossier bevat geen objectieve bewijzen van seksueel misbruik”, stelde meester Kitty D’hondt. Volgens de advocate surfte O.C. zeer actief naar allerhande porno om zijn erectiestoornissen te bestrijden. “Daarbij zocht hij naar veel meer soorten beelden dan die zoektermen doen vermoeden. Dat rode kleedje kocht hij voor de grap.”

De rechter gaf ook O.C. zelf het woord. Naar eigen zeggen drong hij tevergeefs aan op een test met de leugendetector. “Ik wil dat de waarheid aan het licht komt”, stelde hij. “Ze vertellen enkel leugens.” De rechter fronste de wenkbrauwen. “Kinderen verzinnen zoiets niets”, stelde ze. “Alles spreek tegen u.”

De uitspraak volgt op 19 januari. (AFr)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise