Straatdealer loopt op knullige manier tegen lamp in Brugge: twee jaar cel met uitstel

Beeld ter illustratie. (foto Getty Images/iStockphoto)
Redactie KW

Een 31-jarige Albanees heeft voor de Brugse rechtbank twee jaar celstraf met uitstel gekregen voor drugshandel. Amarildo D. werkte voor een bende en liep tegen de lamp op een gestolen fiets.

De beklaagde werd op 26 juni geklist in Brugge. Hij verplaatste zich op een gestolen fiets en had liefst 39 paxons cocaïne op zak, goed voor in totaal ruim 30 gram. Amarildo D. verklaarde dat hij drugs verkocht in opdracht van anderen. Onderzoek van zijn gsm wees uit dat hij sinds 6 uni in België was. Hij was zijn bedoeling om in september naar Albanië terugkeren.

De procureur vroeg twee jaar effectieve celstraf voor D. “Hij werkte als straatdealer voor een Albanese bende”, stelde ze.

Kleine garnaal

De verdediging stuurde met succes aan op een straf met uitstel. “Mijn cliënt zit sinds zijn arrestatie in voorhechtenis en dat kan ons inziens volstaan als effectieve bestraffing”, pleitte advocate Laura Vandaele. “Hij is een kleine garnaal en verkocht hooguit tien dagen drugs. Hij kwam nooit eerder met het gerecht in aanraking en wil terug naar Albanië om te werken.” De rechtbank verklaarde ook ruim 2.200 euro verbeurd. (AFr)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise