Celstraf en werkstraffen na inbraak in verzegelde nachtwinkel in Diksmuide

De feiten dateren van april vorig jaar. © JH
Redactie KW

Drie mannen van 27, 28 en 29 jaar uit Diksmuide zijn gestraft omdat ze hadden ingebroken in de gesloten en verzegelde nachtwinkel Diksmuide Shop in de IJzerlaan. Dat deden ze om geld, drank en sigaretten te stelen. Een van hen liet verstek gaan op zijn proces en kreeg 10 maanden cel, de twee andere een werkstraf van 90 uren.

In maart vorig jaar werd de nachtwinkel Diksmuide Shop in de IJzerlaan in Diksmuide per direct gesloten. Bij twee controles, onder andere door de politie, het FAVV en de Economische Inspectie werden tal van inbreuken vastgesteld en bleek het pand onveilig te zijn. De politie hield de nachtwinkel sindsdien in de gaten en kon er al eens een flakkagebruikend koppel arresteren. Op 1, 8 en 9 april werd telkens een inbraak vastgesteld. Na een onderzoek kon de politie de 27-jarige B.S., de 28-jarige J.V. en de 29-jarige Y.V. voor twee feiten verantwoordelijk houden.

Ze waren binnengedrongen aan de achterzijde waar ze schade aanbrachten aan de poort. “Ze worden verdacht van twee inbraken in het verzegelde pand, waar we zwaar aan tillen. Ze stalen er geld uit de kassa, namen sigaretten, tabak en drank mee. Volgens de politie was de vastgestelde schade telkens net aangebracht, en niet zichtbaar bij eerdere controles.” B.S. liet verstek gaan, de twee andere daagden wel op voor hun proces. “We erkennen dat we op 9 april binnen gingen en wat geld stalen en dat was een domme fout. Maar schade aan die poort brachten we niet aan, die stond gewoon open.” Volgens hen door een eerdere inbraak, waar ze niet bij waren.” B.S. kreeg tien maanden cel, de twee andere een werkstraf van 90 uren. (JH)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content