Het Administratief Centrum (AC) in Diksmuide moest donderdag noodgedwongen de deuren sluiten na een diefstal woensdagavond. Een of meerdere daders drongen het gebouw binnen en stalen daar 14 laptops en enkele rugzakken. De diefstal gebeurde terwijl er boven een vergadering bezig was. “Het is vervelend maar er werd geen gevoelige informatie gestolen, want alles wordt bewaard op de cloud”, verzekert burgemeester Koen Coupillie (Actie!).
De diefstal vond woensdagavond na 18 uur plaats in het Administratief Centrum (AC) in de Heernisse in Diksmuide. Dat is het centrum van waaruit verschillende stadsdiensten werken maar waar burgers ook langs kunnen gaan met bepaalde vragen of om bijvoorbeeld dossiers in te kijken. Het AC was op dat moment gesloten maar boven was een vergadering bezig van het Bijzonder Comité voor de Sociale Dienst op de eerste verdieping. Daardoor was de voordeur niet op slot. Of de dader of daders dat wisten is onduidelijk. In ieder geval trokken ze het centrum beneden binnen en gingen daar aan de haal met 14 laptops van het personeel en enkele rugzakken. Toen de diefstal werd opgemerkt ondernam de stad Diksmuide meteen actie.
Geen gevoelige info
“De laptops zijn van het personeel waarop gewerkt wordt aan bepaalde dossiers of om de burger te kunnen helpen”, zegt burgemeester Koen Coupillie (Actie!). “Op die laptops zelf wordt in principe geen gevoelige informatie bewaard want er wordt niets lokaal opgeslagen. Alle info en aanvragen worden bewaard in de cloud. Van zodra de diefstal werd opgemerkt is onze IT-dienst meteen vol aan de slag gegaan. Alle laptops werden vanop afstand geblokkeerd en alle paswoorden werden gereset. Normaal gezien zijn die laptops nu waardeloos. Onze werknemers zelf kunnen wel vanop andere toestellen opnieuw inloggen op hun eigen account maar het Administratief Centrum bleef donderdag gesloten, onder meer voor een sporenonderzoek van het labo van de politie. Het meest vervelende is vooral dat we nieuwe laptops moeten aankopen. De gestolen laptops waren al iets ouder, waardoor de kost hoger zal liggen.”
De politie Polder kwam ook langs voor de nodige vaststellingen. Het Administratief Centrum blijft vandaag gesloten maar het stadhuis op de Grote Markt is wel open voor burgers die dringende vragen hebben. De Stad Diksmuide zal ook het veiligheidsprotocol herbekijken om dergelijke zaken in de toekomst te vermijden. (JH)