Knack Roeselare verzekerde zich zoals verwacht probleemloos van de halve finale van de Beker van België door Liga B-ploeg Gimme-E Waasland-Kruibeke in drie sets te passeren: 17-25, 15-25, 21-25
De inleidende set kon de thuisploeg aanvankelijk wel gelijke tred houden, haalde de eerste dode tijd met 7-8 en ging verdienstelijk mee naar de tweede verplichte time-out en 14-16. Maar langs een opgetrokken servicedruk waarin Claes en Tervaportti het voorbeeld gaven werd snel de kloof gemaakt naar eerste deelwinst. Ook al omdat de thuisploeg aanvallend in de fout ging.
De eerste herneming zette Knack de thuisploeg van meetaf aan onder druk, kwam 4-8 voor en toen het bij de tweede dode tijd 7-16 stond was de verdubbeling snel een feit. Die werd door Claes simpelweg serverend rondgemaakt.
Weer wat meer weerwerk van Waasland-Kruibeke de derde beurt waarin de thuisploeg tot 13-16 kon aanklampen omdat de bezoekers bij momenten te nonchalant acteerden. Maar echt dreigen naar de deelwinst zat er niet in voor de thuisploeg want Van Hirtum zette weer een opvallend secure prestatie neer en 3-0.
In de halve eindstrijd neemt Knack Roeselare het in een dubbele confrontatie op tegen de winnaar van Guibertin – Asse-Lennik dat morgen pas afgewerkt wordt. Roeselare speelt eerst op verplaatsing. Zaterdag staat thuis de topper tegen Maaseik op het programma.
(RBD)