Twee studententreinen vanuit Westhoek krijgen op zondag extra wagon

© BELGA
Frederik Jaques
Frederik Jaques Webredacteur

Dat meldt burgemeester Toon Vancoillie van Kortemark, voorzitter van het Westhoekoverleg, in een persbericht. De extra wagons komen er vanaf 8 februari.

Heel wat hogeschool- en universiteitsstudenten stappen op zondagavond op de trein die van uit De Panne naar Gent, Brussel of Leuven spoort. Meermaals zijn bijna alle zitplaatsen in de trein al vanaf Diksmuide of Kortemark bezet, zodat de studenten de hele rit moeten rechtstaan. De treinen met studenten vanuit De Panne vertrekken op zondag vooral tussen 16.52 uur en 20.52 uur en hebben volgens de NMBS een gemiddelde bezetting tussen de 84 procent (17.52 uur) en de 98 procent (19.52 uur). Die laatste, en ook die van 18.52 uur, rijden echter al met een maximale samenstelling.

222 plaatsen extra

Tijdens een recent overleg met de NMBS kaartte Toon Vancoillie deze problematiek aan en daaropvolgend zette de NMBS al een eerste stap in de goede richting om de studenten op een meer comfortabele manier te laten sporen op zondagavond. Zo zal de NMBS de treinen met vertrek in De Panne om 15.52 uur en 20.52 uur versterken, waarbij vanaf 8 februari aan deze treinen een break-treinstel zal gekoppeld worden. Dat resulteert in een extra capaciteit van 222 plaatsen in tweede klasse en 32 plaatsen in eerste klasse.

“Vanzelfsprekend zijn deze maatregelen nog niet voldoende en beloofde de NMBS deze problematiek voor de studenten van de Westhoek mee te nemen in de studie van het nieuwe NMBS-vervoersplan vanaf 2017”, aldus nog het persbericht van de Gemeente Kortemark. “Een van de mogelijke oplossingen zou kunnen zijn dat er in de piekperiode op zondagavond twee treinen per uur worden ingezet vanuit de Westhoek richting studentensteden, nu de bezettingscijfers duidelijk aantonen dat er veel te weinig capaciteit is om alle studenten comfortabel te laten sporen.”

(FJA)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise