Gewezen cultureel centrum in Lauwe is verkocht voor 410.000 euro

Het herenhuis is verkocht voor 410.000 euro. © Kristof Desmet
Erik De Block
Erik De Block Medewerker KW

Er is een koper voor het gewezen cultureel centrum in de Wevelgemstraat 20 in Lauwe. De nieuwe eigenaars zijn een koppel dertigers uit Lauwe. Het herenhuis is verkocht voor 410.000 euro. De verkoop gebeurde bij wijze van biedingen. De instelprijs op basis van het schattingsverslag voor het gebouw was 410.000 euro.

“De kogel is door de kerk”, aldus schepen van Patrimonium Renaat Vandenbulcke (Voor 8930) op de gemeenteraad in Menen. “Er kwam één bod binnen.” De gemeenteraad keurde de aankoopbelofte goed. Het gebouw dateert van 1930 en werd begin de jaren 70 eigendom van het toen nog zelfstandige Lauwe. Het pand staat al een tijdlang leeg. Begin 2021 ging in de Koningin Astridlaan het gloednieuw cultureel centrum Het Applauws open.

Bouwgrond weer op de markt

Ook de achterliggende bouwgrond die uitkomt in de Brugstraat wordt verkocht, ook via biedingen maar daarvoor is er geen enkel bod en komt die bouwgrond terug op de markt. De instelprijs op basis van het schattingsverslag is 270.000 euro voor de bouwgrond van 713 vierkante meter.

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise