Remco Evenepoel schenkt Quick-Step 1.000ste zege en is nieuwe leider in Dauphiné: “Deze is voor Patrick Lefevere”

Remco Evenepoel maakte brandhout van de tegenstand en zorgde zo voor een historisch moment. © BELGA

Remco Evenepoel heeft woensdag de vierde etappe in het 77e Critérium du Dauphiné gewonnen. De ‘Aerokogel’ maalde de 17,4 kilometer lange tijdrit tussen Charmes-sur-Rhöne en Saint-Péray af in twintig minuten en vijftig seconden, goed voor een gemiddelde van 50,1 kilometer per uur. De Deen Jonas Vingegaard werd op 21 seconden tweede, de Amerikaan Matteo Jorgenson op 38 seconden derde en de Sloveen Tadej Pogacar op 49 seconden vierde..

Voor Soudal Quick-Step is het de duizendste zege. Dit seizoen zit het team aan zestien overwinningen. Met ook nog de Brabantse Pijl (1.Pro) en tijdritwinst in de Ronde van Romandië (WT) nam Evenepoel er daarvan drie voor zijn rekening.

Evenepoel neemt ook de geel-blauwe leiderstrui over van de Spanjaard Ivan Romeo (Mivistar), de ritwinnaar van dinsdag. De wereld- en olympische kampioen tijdrijden heeft in de stand vier seconden voor op de Duitser Florian Lipowitz. Romeo is op negen seconden derde.

Donderdag krijgen de sprinters een laatste kans. Tussen Saint-Priest en Mâcon (183 km) hebben ze wel drie colletjes van derde en een van vierde categorie te overleven, maar na de afdaling van de laatste hindernis, de Côte des Quatre Vents (5,3 km; 4,6 %) volgen nog 25 vlakke kilometers.

Voor Patrick Lefevere

“Ik ben erg blij dat het mij is gelukt, nummer 1.000. Deze zege is voor Patrick. Voor zijn hele carrière, en alles wat hij heeft gedaan voor de ploeg”, vertelde Evenepoel. “Het voordeel dat ik had, was dat er veel tegenwind was in de valleien. Daar haalde ik met mijn aerodynamische positie mijn voordeel uit. Het gat blijkt best groot voor zo’n redelijk korte tijdrit. Ik ben erg blij dat ik meer dan een seconde per kilometer ben uitgelopen op al de rest. Op sommigen zelfs meer dan twee.”

In de aanloop naar de Tour is de tijdritzege een belangrijke opsteker. “Ik ben superblij met het gevoel dat ik nu heb. Achter de schermen heb ik superhard gewerkt. Zeker qua gewicht sta ik al best ver. Veel verder dan waar ik vorig jaar stond op dit moment. Ik heb altijd geloof gehad in het proces, en dit is een goeie stap voorwaarts richting de komende dagen en maanden.”

In het tweede luik van de Dauphiné wachten nog drie bergritten. Daaraan start Evenepoel als geletruidrager. “Er zal zeker druk komen van andere ploegen, maar met deze vorm kan ik vertrouwen hebben dat ik het goed kan doen. De klim vandaag was al een beetje een test, en ik deed het daar zoals ik had gewild.”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise