Secretaris Koen Desendere (dames Volley De Haan) maakt tussentijdse balans op: “Belangrijkste prioriteit is het terugvinden van spelplezier”

Secretaris Koen Desendere. (foto PDC)
Philippe Decruynaere
Philippe Decruynaere Medewerker KW

Na een desastreus seizoen degradeerden de dames van Volley De Haan enkele maanden geleden naar Promo 3. Met een nieuwe coach en heel wat nieuwe speelsters begon de kustploeg met gematigde ambities aan een nieuwe jaargang in een lagere reeks. Tijd voor een tussentijdse balans.

Ongeveer halverwege het seizoen staan de dames van coach Maxim Clarysse in de buik van de rangschikking en dat vindt secretaris Koen Desendere (61) geen onaardige prestatie. “In onze reeks kan je spreken van een competitie met twee snelheden”, stelt Koen Desendere vast. “Een viertal ploegen heeft zich al duidelijk afgescheiden van de rest van de groep en zal hoogstwaarschijnlijk strijden voor de titel. Wij kunnen dit seizoen nog niet wedijveren met deze teams. Het is de bedoeling dat we alles in het werk stellen om volgend seizoen de huidige ploeg samen te houden en misschien nog enkele versterkingen aantrekken. We willen op termijn terugkeren naar Promo 2 en later zelfs naar Promo 1.”

Wedstrijdkalender

“Dat is echter toekomstmuziek, want momenteel is de belangrijkste prioriteit het terugvinden van spelplezier voor onze speelsters. Vorig seizoen wonnen we maar één wedstrijd en dan is het normaal dat je een beetje vergeet hoe een overwinning smaakt en nog weinig plezier beleeft aan je hobby.”

Wie de wedstrijdkalender bekijkt, heeft ongetwijfeld al opgemerkt dat de kustdames bezig zijn aan een reeks van zes uitwedstrijden op een rij. Geen sinecure als je weet dat ze nog maar één uitwedstrijd wonnen. “Omdat in januari heel wat speelsters wegens examens niet beschikbaar zijn, hebben we in samenspraak met de andere clubs heel wat wedstrijden moeten opschuiven of verplaatsen. Het is een jaarlijks terugkerend fenomeen, waar we niet onderuit kunnen”, aldus de secretaris van Volle De Haan.

Over de jeugdwerking binnen de club is Koen Desendere ook tevreden. “Het is niet dat we met onze jeugdploegen hoge ogen gooien, maar de instroom is meer dan bevredigend en we hopen dat enkele jonge spelertjes op termijn doorgroeien. Onze U11-meisjes eindigden als kampioen in het eerste deel van de competitie en in dezelfde leeftijdscategorie doen onze jongens het ook helemaal niet slecht.” (PDC)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise