De laureaten komen uit onderstaande alfabetische lijst genomineerden waaruit de stemgerechtigden kunnen kiezen. De longlists, die door Sportspress.be werden samengesteld op advies van specialisten, zijn niet limitatief. Stemgerechtigden die een naam willen toevoegen, kunnen hiervoor een wildcard gebruiken. Deadline is woensdag 5 december. Donderdag 6 december wordt de top drie per categorie bekendgemaakt.

Sportman van het Jaar:

Bashir Abdi (atletiek), Bart Aernouts (triatlon), Tiesj Benoot (wielrennen), Jonathan Borlée (atletiek), Kevin Borlée (atletiek), Niels Bruynseels (paardensport), Victor Campenaerts (wielrennen), Thibaut Courtois (voetbal), Kevin De Bruyne (voetbal), Thomas De Gendt (wielrennen), Kenny De Ketele (wielrennen), Sam Deroo (volleybal), Thomas Detry (golf), David Goffin (tennis), Eden Hazard (voetbal), Yves Lampaert (wielrennen), Romelu Lukaku (voetbal), Dries Mertens (voetbal), Koen Naert (atletiek), Thierry Neuville (autosport), Toma Nikiforov (judo), Francesco Patera (boksen), Jean Salumu (basketbal), Bart Swings (schaatsen, skeeleren), Wout van Aert (veldrijden, wielrennen), Florent Van Aubel (hockey), Greg Van Avermaet (wielrennen), Arthur Van Doren (hockey), Frederik Van Lierde (triatlon), Marten Van Riel (triatlon), Jan Vertonghen (voetbal), Tim Wellens (wielrennen) en Axel Witsel (voetbal).

Frederik Van Lierde. © Foto Belga

Sportvrouw van het Jaar:

Kimberly Buys (zwemmen), Sanne Cant (veldrijden), Hanne Claes (atletiek), Nicky Degrendele (wielrennen), Oshin Derieuw (boksen), Nina Derwael (gymnastiek), Jolien D'hoore (wielrennen), Kirsten Flipkens (tennis), Alix Gerniers (hockey), Nele Gilis (squash), Femke Hermans (boksen), Axelle Klinckaert (gymnastiek), Emma Meesseman (basketbal), Elise Mertens (tennis), Githa Michiels (mountainbike), Delfine Persoon (boksen), Emma Plasschaert (zeilen), Sandrine Tas (skeeleren), Nafissatou Thiam (atletiek) , Charline Van Snick (judo), Alison Van Uytvanck (tennis) en Tessa Wullaert (voetbal).

Nicky Degrendele © Foto Belga

Belofte van het Jaar:

Maité Beernaert (atletiek), Shari Bossuyt (wielrennen), Matthias Casse (judo), Eliott Crestan (atletiek) Arnaud Dely (duatlon), Landry Dimata (voetbal), Remco Evenepoel (wielrennen), Eli Iserbyt (veldrijden), Bjorg Lambrecht (wielrennen), Martin Maes (mountainbike), Quentin Mahauden (karate), Billie Massey (basketbal), Hanne Maudens (atletiek), Artuur Peters (kajak), Lois Petit (judo), Jonathan Sacoor (atletiek), Tristan Vandenbussche (roeien), Brent Van Moer (wielrennen) en Victor Wegnez (hockey).

Eli Iserbyt. © Foto Belga

Ploeg van het Jaar:

Belgian Cats (basketbal), Belgian Hammers (triatlon), Belgian Tornados (atletiek - 4x400m), Lize Broekx - Hermien Peters (kajak), Tim Brys - Niels Van Zandweghe (roeien), Kenny De Ketele - Robbe Ghys (wielrennen), Nele Gilis - Tine Gilis (squash), Halle-Gooik (zaalvoetbal), Jumping: nationale ploeg, Thomas Pieters - Thomas Detry (golf), Quick-Step (wielrennen), Red Dragons (volleybal), Red Lions (hockey), Rode Duivels (voetbal) en Marte Snoeck - Bram Rötger (acrogym).

Belgian Cats. © Foto Belga

Coach van het Jaar:

Jacques Borlée (atletiek), Frans Claes (roeien), Philippe Clement (voetbal), Dario Gjergja (basketbal), Roberto Martinez (voetbal), Philip Mestdagh (basketbal), Wim Fissette (tennis), Marjorie Heuls - Yves Kieffer (gymnastiek), Vital Heynen (volleybal), Roger Lespagnard (atletiek), Jelle Spruyt (schaatsen, skeeleren) en Tom Steels (wielrennen).

Philip Mestdagh. © Foto Belga

Paralympiër van het Jaar:

Kris Bosmans (para-cycling), Louis Clincke (para-cycling), Jean-François Deberg (para-cycling), Quentin Desclefs (para athletics), Laurens Devos (para table tennis), Peter Genyn (para athletics), Nationale mannenteam goalball, Gitte Haenen (para athletics), Man-Kei To (para badminton), Joyce Lefevre (para athletics), Tandem Griet Hoet - Anneleen Monsieur (para-cycling), Eléonor & Chloé Sana (para alpine skiing), Diederick Schelfhout (para-cycling) en Florian Van Acker (para table tennis).

Florian Van Acker. © Foto Belga

(Belga)