Steden en gemeenten hijsen regenboogvlag in strijd tegen homohaat

Op het Oostendse stadhuis hangt de regenboogvlag halfstok.© Instagram Silke Beirens
Op het Oostendse stadhuis hangt de regenboogvlag halfstok.© Instagram Silke Beirens
Olaf Verhaeghe

De moord op de 42-jarige man uit het Oost-Vlaamse Sinaai van afgelopen weekend gaat als een schokgolf door ons land. Als eerbetoon voor het slachtoffer van vermoedelijke gaybashing en teken in de strijd tegen homohaat en transfobie hangen tal van West-Vlaamse steden en gemeenten intussen de regenboogvlag uit.

De gemeente Kuurne was dinsdagochtend een van de eersten in West-Vlaanderen die de regenboogvlag hesen. Burgemeester Francis Benoit (CD&V) ziet in het halfstok hangen van de kleurrijke vlag een eerbetoon aan de vermoorde David Polfliet, de 42-jarige man die afgelopen weekend in Beveren om het leven kwam. De veertiger werd er vrijdagavond naar een park gelokt via de datingapp Grindr, vermoedelijk door een vals profiel. Drie minderjarigen die David naar alle waarschijnlijkheid wilden beroven, zijn intussen aangehouden voor de feiten.

In de loop van dinsdagvoormiddag volgden tal van steden en gemeenten in onze provincie en doken op verschillende plaatsen regenboogvlaggen op. Onder meer aan het stadhuis van Kortrijk en Oostende wappert de regenboogvlag, het internationale symbool voor de LGBTQI+-gemeenschap, als eerbetoon aan de vermoorde David en als teken in de strijd tegen homohaat en transfobie. De steden en gemeenten betuigen met het hijsen van de regenboogvlag ook hun medeleven aan de nabestaanden van David.

Ook aan het stadhuis van Kortrijk hangt de regenboogvlag tussen de andere officiële vlaggen.© Twitter Axel Weydts
Ook aan het stadhuis van Kortrijk hangt de regenboogvlag tussen de andere officiële vlaggen.© Twitter Axel Weydts

Ook aan de Wetstraat 16, de ambtswoning van premier Alexander De Croo, wappert de regenboogvlag intussen. “In ons land is er geen plaats voor haat”, klinkt het bij de premier. “Love wins!”

Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Klik hier om dit alsnog toe te laten

Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Klik hier om dit alsnog toe te laten

Het gemeentebestuur van Zedelgem heeft woensdagmiddag de regenboogvlag omhoog gehesen. Het deed dat als teken van medeleven met David, de man die afgelopen weekend in Beveren aangevallen en vermoord werd door homohaters. Burgemeester Annick Vermeulen en schepen van Gelijke Kansen Dirk Verhaeghe, die ook zelf homoseksueel is, willen daarmee een teken geven: “Iedereen kan en mag zichzelf zijn in onze gemeente. Al onze bewoners mogen goed in hun vel zitten. Het is belangrijk dat we allemaal samen duidelijk maken dat er in onze gemeente – en eigenlijk overal – geen plaats is voor haat. Iedereen moet zichzelf kunnen zijn, ongeacht de seksuele geaardheid of genderidentiteit.” (BC-foto BC)

Zeg et ne keer

Waar heb je een fout gezien of heb je zelf een suggestie? Laat het ons dan weten.