Luc Vanalme (69) fluit zaterdag zijn 2.000ste (!) voetbalwedstrijd: “Van iedere match heb ik alles bijgehouden, tot de kleinste details”

“Ik ben niet het type scheidsrechter dat te pas en te onpas met kaarten staat te zwaaien”, zegt Luc Vanalme. © gf
Redactie KW

Luc Vanalme uit Menen mag er dan bijna 70 zijn, het scheidsrechteren kan hij nog altijd niet laten. Komende zaterdag fluit hij met SCT Menen-Sparta Kruiseke zijn 2000ste wedstrijd. En als het van de Menenaar afhangt gaat hij nog liefst enkele jaren door. “Op het veld voel ik me nog steeds als een jong veulen”, lacht Luc.

“Nee, alle gekheid op een stokje, de 100 meter zal ik niet meer lopen in 11 seconden, maar mijn fysieke toestand laat me nog steeds toe om de wedstrijd en de acties van nabij te volgen. Vooral wegens mijn jarenlange ervaring kan ik het spel goed lezen. Het was destijds mijn schoonvader Willy Desmet die me de microbe voor het fluiten bezorgde. Uiteraard floot ik mijn eerste wedstrijden bij de jeugd. Al snel maakte ik promotie en bracht het tot in eerste provinciale. Overal in de provincie ben ik geweest. Of ik als scheidsrechter toen aangesloten was bij SCT Menen? Nee, op dat ogenblik hadden ze er bij Sporting te veel. Uiteindelijk liet ik me aansluiten bij Beselare.”

45 seizoenen

Zaterdag wordt het voor Luc Vanalme iets speciaals. In zijn eigen Menen zal hij zijn 2.000ste wedstrijd fluiten. “Ik ben ondertussen al 45 seizoenen bezig”, vervolgt Luc. “Of ik streng ben? Streng wel, maar vooral eerlijk. Ik ben niet het type scheidsrechter dat te pas en te onpas met kaarten staat te zwaaien. Weliswaar op voorwaarde dat ze er niet mee rammelen. Als een speler het te bont maakt, geef ik hem een waarschuwing en als ook dat niet helpt komt hij in het boekje.”

Thuismatch

Luc fluit nog regelmatig wedstrijden in vierde provinciale. “Eenmaal je de leeftijdsgrens van 50 jaar bereikt, krijg je de jeugdploegen voorgeschoteld. Maar omdat er geen scheidsrechters op overschot zijn, moet ik nog regelmatig de weg op om wedstrijden van eerste ploegen te leiden. En ik doe het nog steeds met hart en ziel. Zaterdag op Menen wordt het voor mij een thuismatch. Dat betekent niet dat ik Sporting zal bevoordelen, zo zit ik niet in elkaar. Zoals steeds zal ik met een gezonde dosis stress op het veld komen. Eenmaal ik mijn eerste meters gelopen heb, valt alles van mij af. Wie wint maakt mij niks uit. Ik ben pas tevreden als ik een goede wedstrijd floot en achteraf goede commentaren krijg. Trouwens, in mijn lange periode als scheidsrechter kreeg ik al bezoek van 120 controleurs. Dat ik dat nog allemaal weet? Van al mijn wedstrijden die ik floot heb ik alles bijgehouden. Zelfs tot in de kleinste details”, besluit Luc Vanalme. (Fonzie)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise