Voor de leiding van de Maldegemse Gidsen begon het kamp waar ze zo naar hadden uitgekeken in mineur. Toen zij woensdagavond naar het gemeentelijk depot trokken om hun kampmateriaal in te laden, stelden zij vast dat er een honderdtal kleine sjorpaaltjes ontbraken. Niemand weet waar ze naartoe zijn.
Omdat ze zelf over te weinig opslagruimte beschikken, mogen de Maldegemse jeugdbewegingen hun kampmateriaal opslaan op het gemeentelijk depot in de Bloemestraat. De Maldegemse Gidsen bivakkeren van 1 tot en met 11 juli in Opoeteren (Maaseik).
Woensdagavond trok de leiding naar het gemeentelijk depot om er hun kampmateriaal op de vrachtwagen te laden. Ze kregen daarbij hulp van een gemeentelijke heftruck.Bij het laden stelden ze vast dat er meer dan 100 kleine sjorpaaltjes verdwenen zijn. “Die paaltjes gebruiken wij voor het maken van slaapplaatsen, tafels, vlagenmasten en beveiliging van onze tenten. De grote sjorpalen, die allemaal met een fluoriserende stift gemarkeerd zijn, lagen nog wel op hun plaats”, vertelde hoofdleidster Bo Van Durme.
Solidariteit
Er werd overal op het depot gekeken maar nergens waren de paaltjes te vinden. Er werden enkele telefoontjes gepleegd maar ook die brachten de paaltjes niet terug. Dat de solidariteit tussen de jeugdbewegingen groot is, bleek onmiddellijk. Chiro Maldegem stelde zijn sjorpaaltjes ter beschikking van de Gidsen en ook oud-leden boden logistieke hulp. Ook jeugdbewegingen uit Maaseik stelden donderdag paaltjes ter beschikking.
“Wij zijn ondertussen op onze bivakplaats geïnstalleerd en het kamp kan normaal doorgaan. Eens terug in Maldegem gaan wij in overleg met de gemeente”, liet hoofdleidster Van Durme ons vrijdagmiddag weten. Ook schepen van Jeugd Glenn Longeville (Open VLD) heeft geen verklaring voor het verdwijnen van de sjorpaaltjes. “Onze waarnemend directeur onderzoekt met de technische dienst de verdwijning van de paaltjes. Zij moeten uitgaan of het om een menselijke fout gaat of dat het om iets ander gaat. Wij hebben al contact gehad met de leiding van de Gidsen. Wij kennen de maten van de sjorpaaltjes en hebben al nieuwe besteld. Wij willen er absoluut voor zorgen dat alle Maldegemse jeugdbewegingen met een complete uitrusting van hun kamp kunnen genieten”, klonk het bij schepen Longeville. (LV)