https://api.mijnmagazines.be/packages/navigation/

Topchef lanceert nieuwe vleessoort Angus Grand Cru op Chef19

Ludovic Ghyselen in Zwevegem. © EDB
Els Deleu
Els Deleu Medewerker KW

Op Chef 19 lanceren Ludovic Ghyselen (38) en Arnaud Vandenbogaerde (43) hun Angus Grand Cru, een nieuw soort rundsvlees. Annabel Cornette, de zus van Ludovic zal instaan voor de verkoop.

Ludovic en Arnaud leerden elkaar kennen doordat ze beiden door vlees gepassioneerd zijn. Arnaud woont met zijn vrouw en twee kinderen in Sint-Denijs. Hij is al actief in de vleessector voor supermarkten en wou ook nog een project voor ‘beter’ vlees opstarten.

Ludovic is kok en samen met zijn vrouw Charlotte Vanlerberghe (32) runt hij restaurant Argendael in Bellegem. Enkele jaren geleden kwam hij op het idee om embryo’s van het Amerikaanse ras Black Angus over te brengen naar België. “Bij een landbouwer brachten we die in draagkoeien in. Nu beschikken we zelf over enkele koeien en kunnen we embryo’s creëren.” Ludovic blijft zich naast zijn restaurant bezighouden met de genetica. “Het is een labo voor dekstieren die uitgestuurd worden naar onze kweekbedrijven in Polen en Frankrijk.”

Een stuk Angus Grand Cru.
Een stuk Angus Grand Cru.© EDB

In Frankrijk en Polen worden de kweekbedrijven gerund door respectievelijk een Wevelgems en een Meulebeeks gezin. Daar kunnen de runderen 2 jaar grazen in alle rust. In Polen is daarvoor een gebied van 2.500 hectare en in Frankrijk 200 hectare. Daarna gebeurt het afmesten bij Arnaud in Helkijn. Hij zorgt voor een uitgekiend dieet voor de smaak, het mondgevoel en finesse van het vlees.

“Die afmesting zorgt ervoor dat de ‘marmering’ (dooradering van streepjes vet, red.) in het vlees toeneemt.” Als ze 28 tot 30 maanden zijn, worden de dieren in België geslacht. “We hebben nu al om de twee weken slachtingen en lanceren ons label ‘Angus Grand Cru’ op 7 en 8 oktober op Chef 19 in Kortrijk Xpo. Black Angus is een stevig maar zachtaardig runderras met roots in Schotland en de VS.

Ludovic Ghyselen (links), Arnaud Vandenbogaerde en Annabel Cornette (foto EDB)
Ludovic Ghyselen (links), Arnaud Vandenbogaerde en Annabel Cornette (foto EDB)

Annabel Cornette (28), de zus van Ludovic zal twee dagen per week uitvoeren en verkopen. Annabel woont in Kortrijk met haar vriend en dochtertje Alixe (3 maand). Ze runt afslankcentrum Vitruvio Bodyshaping en zal dit combineren met de verkoop voor Angus Grand Cru. “Mijn broers enorme passie zorgde ervoor dat ik graag meestapte in het verhaal. Ik geloof uiteraard in het product en was blij een handje te kunnen helpen aan zijn droom. Het is uiteraard volledig anders dan mijn afslankcentrum, maar net dat vind ik zo leuk”, zegt ze.

Hele gezin verhuist naar Frankrijk om koeien te kweken

Glenn Parmentier (37) en Stefanie De Flandre (37) uit Wevelgem trokken dit jaar met hun kinderen Cédric (13) en Clément (10) naar Loye-sur-Arnon in Frankrijk om er de boerderij met de koeien te runnen. Ze wonen op 570 km van Wevelgem.

Glenn Parmentier en Stefanie De Flandre en hun kindere Cédric en Clément. (gf)
Glenn Parmentier en Stefanie De Flandre en hun kindere Cédric en Clément. (gf)

Al jaren hoor ik mijn man zeggen ‘Steek me alleen op een berg met enkele beestjes, en ik ben de gelukkigste mens ter wereld’“, begint Stefanie haar verhaal.

Glenn is afkomstig van Gullegem en Stefanie van Kortrijk. Het koppel woonde in Wevelgem en runde samen schoonmaakbedrijf Parmentier. Ze verkochten de zaak aan een oom die ook al een bedrijf in dezelfde branche had. Glenn verhuisde eind maart al naar Frankrijk. De kinderen maakten nog hun schooljaar af en volgden samen met Stefanie in het begin van de zomervakantie.

Logies

“We kenden Ludovic Ghyselen al van in onze schooltijd. We volgden samen een hotelopleiding in het Sint-Niklaasinstituut in Kortrijk en wisten dat Ludovic al vijf à zes jaar bezig is met het kweken van koeien. Het plan was er toen al om naar een boerderij in Frankrijk te trekken. Vorig jaar in september belde hij ons uiteindelijk. Hij stond op het punt om een domein te kopen.” Glenn moest er geen seconde over nadenken en ging meteen akkoord. “Het was zijn droom en we moeten er financieel niets in steken.”

Glenn is nu ‘agriculteur’ in loondienst. Stefanie heeft nog geen werk in Frankrijk. Zaterdag komen de eerste koeien aan bij Glenn en Stefanie. Ze volgt nu drie voormiddagen Franse les. “Zo leer ik mensen kennen en kan ik mijn ‘school-Frans’ wat bijschaven,” zegt ze.

De familie Parmentier woont in een gebouw bij een groot stuk weiland. “We wonen voorlopig in het grote gebouw terwijl een ander huisje op het domein vernieuwd wordt. Als wij naar het huisje trekken, wordt het grote huis verbouwd tot logies die we zullen verhuren. Het is de bedoeling dat ik dan de gîtes zal runnen.”

School

Een verhuizing naar het buitenland is een grote stap. “We vertelden het aan de kinderen in november vorig jaar. Ze zagen het zitten toen ze de foto’s van het prachtige domein zagen.” Een verhuizing naar het buitenland betekent vrienden en familie verlaten. “In juli en augustus hadden we twee maanden lang vrienden en familie bij ons. Het laatste weekend van augustus waren we voor de eerste keer gewoon met ons vier. Dat was ook eens leuk.”

De eerste schooldagen in Frankrijk vielen goed mee. De kinderen hadden onmiddellijk vriendjes. “Ze spreken de taal nog niet helemaal, maar soms beginnen ze thuis toch al Frans te spreken.” Cédric en Clément zitten allebei in het middelbaar, want het schoolsysteem zit er wat anders in elkaar.

Sinds Glenn in Frankrijk woont bracht hij al heel wat in orde in afwachting tot de komst van de koeien. De stallingen werden in orde gezet, er werden hekwerken gemaakt, en het papierwerk werd voorbereid. Glenn liep ook al 10 dagen stage bij de Belg die de boerderij in Polen runt. “Ik kom niet uit de branche dus moest ik alles opzoeken en leren en wat opgeleid worden, maar de boerenstiel ziet er boeiend uit”, getuigt hij. Zaterdag komen de koeien aan in de boerderij. “We beginnen met 110 moederdieren die zullen blijven. Ik vind het een mooie kans en leuk om te doen. Ik heb altijd graag dieren gezien!”

Hele gezin verhuist naar Frankrijk om koeien te kweken

Glenn Parmentier (37) en Stefanie De Flandre (37) uit Wevelgem trokken dit jaar met hun kinderen Cédric (13) en Clément (10) naar Loye-sur-Arnon in Frankrijk om er de boerderij met de koeien te runnen. Ze wonen op 570 km van Wevelgem.

Glenn Parmentier en Stefanie De Flandre en hun kindere Cédric en Clément. (gf)
Glenn Parmentier en Stefanie De Flandre en hun kindere Cédric en Clément. (gf)

Al jaren hoor ik mijn man zeggen ‘Steek me alleen op een berg met enkele beestjes, en ik ben de gelukkigste mens ter wereld’“, begint Stefanie haar verhaal.

Glenn is afkomstig van Gullegem en Stefanie van Kortrijk. Het koppel woonde in Wevelgem en runde samen schoonmaakbedrijf Parmentier. Ze verkochten de zaak aan een oom die ook al een bedrijf in dezelfde branche had. Glenn verhuisde eind maart al naar Frankrijk. De kinderen maakten nog hun schooljaar af en volgden samen met Stefanie in het begin van de zomervakantie.

Logies

“We kenden Ludovic Ghyselen al van in onze schooltijd. We volgden samen een hotelopleiding in het Sint-Niklaasinstituut in Kortrijk en wisten dat Ludovic al vijf à zes jaar bezig is met het kweken van koeien. Het plan was er toen al om naar een boerderij in Frankrijk te trekken. Vorig jaar in september belde hij ons uiteindelijk. Hij stond op het punt om een domein te kopen.” Glenn moest er geen seconde over nadenken en ging meteen akkoord. “Het was zijn droom en we moeten er financieel niets in steken.”

Glenn is nu ‘agriculteur’ in loondienst. Stefanie heeft nog geen werk in Frankrijk. Zaterdag komen de eerste koeien aan bij Glenn en Stefanie. Ze volgt nu drie voormiddagen Franse les. “Zo leer ik mensen kennen en kan ik mijn ‘school-Frans’ wat bijschaven,” zegt ze.

De familie Parmentier woont in een gebouw bij een groot stuk weiland. “We wonen voorlopig in het grote gebouw terwijl een ander huisje op het domein vernieuwd wordt. Als wij naar het huisje trekken, wordt het grote huis verbouwd tot logies die we zullen verhuren. Het is de bedoeling dat ik dan de gîtes zal runnen.”

School

Een verhuizing naar het buitenland is een grote stap. “We vertelden het aan de kinderen in november vorig jaar. Ze zagen het zitten toen ze de foto’s van het prachtige domein zagen.” Een verhuizing naar het buitenland betekent vrienden en familie verlaten. “In juli en augustus hadden we twee maanden lang vrienden en familie bij ons. Het laatste weekend van augustus waren we voor de eerste keer gewoon met ons vier. Dat was ook eens leuk.”

De eerste schooldagen in Frankrijk vielen goed mee. De kinderen hadden onmiddellijk vriendjes. “Ze spreken de taal nog niet helemaal, maar soms beginnen ze thuis toch al Frans te spreken.” Cédric en Clément zitten allebei in het middelbaar, want het schoolsysteem zit er wat anders in elkaar.

Sinds Glenn in Frankrijk woont bracht hij al heel wat in orde in afwachting tot de komst van de koeien. De stallingen werden in orde gezet, er werden hekwerken gemaakt, en het papierwerk werd voorbereid. Glenn liep ook al 10 dagen stage bij de Belg die de boerderij in Polen runt. “Ik kom niet uit de branche dus moest ik alles opzoeken en leren en wat opgeleid worden, maar de boerenstiel ziet er boeiend uit”, getuigt hij. Zaterdag komen de koeien aan in de boerderij. “We beginnen met 110 moederdieren die zullen blijven. Ik vind het een mooie kans en leuk om te doen. Ik heb altijd graag dieren gezien!”

Hele gezin verhuist naar Frankrijk om koeien te kweken

Glenn Parmentier (37) en Stefanie De Flandre (37) uit Wevelgem trokken dit jaar met hun kinderen Cédric (13) en Clément (10) naar Loye-sur-Arnon in Frankrijk om er de boerderij met de koeien te runnen. Ze wonen op 570 km van Wevelgem.

Glenn Parmentier en Stefanie De Flandre en hun kindere Cédric en Clément. (gf)
Glenn Parmentier en Stefanie De Flandre en hun kindere Cédric en Clément. (gf)

Al jaren hoor ik mijn man zeggen ‘Steek me alleen op een berg met enkele beestjes, en ik ben de gelukkigste mens ter wereld’“, begint Stefanie haar verhaal.

Glenn is afkomstig van Gullegem en Stefanie van Kortrijk. Het koppel woonde in Wevelgem en runde samen schoonmaakbedrijf Parmentier. Ze verkochten de zaak aan een oom die ook al een bedrijf in dezelfde branche had. Glenn verhuisde eind maart al naar Frankrijk. De kinderen maakten nog hun schooljaar af en volgden samen met Stefanie in het begin van de zomervakantie.

Logies

“We kenden Ludovic Ghyselen al van in onze schooltijd. We volgden samen een hotelopleiding in het Sint-Niklaasinstituut in Kortrijk en wisten dat Ludovic al vijf à zes jaar bezig is met het kweken van koeien. Het plan was er toen al om naar een boerderij in Frankrijk te trekken. Vorig jaar in september belde hij ons uiteindelijk. Hij stond op het punt om een domein te kopen.” Glenn moest er geen seconde over nadenken en ging meteen akkoord. “Het was zijn droom en we moeten er financieel niets in steken.”

Glenn is nu ‘agriculteur’ in loondienst. Stefanie heeft nog geen werk in Frankrijk. Zaterdag komen de eerste koeien aan bij Glenn en Stefanie. Ze volgt nu drie voormiddagen Franse les. “Zo leer ik mensen kennen en kan ik mijn ‘school-Frans’ wat bijschaven,” zegt ze.

De familie Parmentier woont in een gebouw bij een groot stuk weiland. “We wonen voorlopig in het grote gebouw terwijl een ander huisje op het domein vernieuwd wordt. Als wij naar het huisje trekken, wordt het grote huis verbouwd tot logies die we zullen verhuren. Het is de bedoeling dat ik dan de gîtes zal runnen.”

School

Een verhuizing naar het buitenland is een grote stap. “We vertelden het aan de kinderen in november vorig jaar. Ze zagen het zitten toen ze de foto’s van het prachtige domein zagen.” Een verhuizing naar het buitenland betekent vrienden en familie verlaten. “In juli en augustus hadden we twee maanden lang vrienden en familie bij ons. Het laatste weekend van augustus waren we voor de eerste keer gewoon met ons vier. Dat was ook eens leuk.”

De eerste schooldagen in Frankrijk vielen goed mee. De kinderen hadden onmiddellijk vriendjes. “Ze spreken de taal nog niet helemaal, maar soms beginnen ze thuis toch al Frans te spreken.” Cédric en Clément zitten allebei in het middelbaar, want het schoolsysteem zit er wat anders in elkaar.

Sinds Glenn in Frankrijk woont bracht hij al heel wat in orde in afwachting tot de komst van de koeien. De stallingen werden in orde gezet, er werden hekwerken gemaakt, en het papierwerk werd voorbereid. Glenn liep ook al 10 dagen stage bij de Belg die de boerderij in Polen runt. “Ik kom niet uit de branche dus moest ik alles opzoeken en leren en wat opgeleid worden, maar de boerenstiel ziet er boeiend uit”, getuigt hij. Zaterdag komen de koeien aan in de boerderij. “We beginnen met 110 moederdieren die zullen blijven. Ik vind het een mooie kans en leuk om te doen. Ik heb altijd graag dieren gezien!”

Zeg et ne keer

Waar heb je een fout gezien of heb je zelf een suggestie? Laat het ons dan weten.